вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna błyskawicznie się psują i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od dokładnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ów model ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий